Zemplínsky kapor 2019

Nástrahy a návnady z prvotriednych surovín

Tak ako každý rok, zúčastnili sme sa nášho srdcového preteku Zemplínsky kapor. Los k nám bol celkom priaznivý, pripadlo nám miesto Lúčky 2. Výber nástrah na úvod bol jasný. Zvolili sme Bolsena squidMarisco, GLM a Kriller. Aj keď ryby spolupracovali dobre, tím vedľa nás si behom prvých dvoch dní vypracoval náskok skoro 200kg.

Po zmene taktiky sme začali z náskoku ukrajovať. Posledné tri dni sme stavili všetko na jednu kartu a používali len Bolsenu a Marisco. V strede týždňa nás zdržala čierna vlajka, no ani to nám nezabránilo v stíhacej jazde vedúceho tímu.

Za štvrtok sme chytili takmer sto kíl bodovaných kaprov, čo nám do žíl vlialo nové sily a nádej v úspešný výsledok.

Fyzicky najťažší deň, piatok, začal pol hodinu po polnoci prvou rybou, ktorú nasledovali zábery v hodinových intervaloch. Prúty sme si podávali priamo z člna. V ten deň sme chytili aj najťažšiu rybu preteku. Za piatok sme zdolali ryby o celkovej hmotnosti presahujúcej 190kg, čím sme pred poslednou nocou vyvinuli na vedúci tím enormný tlak. Do úplného konca bolo všetko otvorené. Bohužiaľ v celkovom súčte sme zaostali o necelých 33kg a so súčtom 476kg sme sa v konečnom poradí umiestnili na krásnom druhom mieste, čím sme zároveň získali titul Vicemajstri Slovenska v love kaprov. V konkurencii vyše 50 tímov je umiestnenie na druhom mieste perfektným výsledkom a odmenou za roky driny.

Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí nám držali palce, rodinám, priateľom, kamarátom,
zákazníkom a v neposlednom rade ďakujeme za materiálnu podporu Marcin Kulig a Šupina – Rybárske
potreby.

hore