Zahájenie na miestnej rieke

Nástrahy a návnady z prvotriednych surovín

Ahoj, tak hlásim sa vám s prvou správou od vody, kde som absolvoval pár krátkych vychádzok, ktoré netrvali dlhšie ako 5hodín v poobedňajších hodinách. Všetky tieto krátke akcie som odchytal na miestnej rieke.

Prvá vychádzka bola ešte v marci, kedy teplota vody dosahovala 4stupne. Žiadne veľké prekvapenie som nečakal ale za pokus to stálo. Pod háčik som našíval jednu nadipovanú 18mm guličku Red Monstrum a s druhou udicou som to skúšal na 14mm pop up boilies, kde som striedal rôzne príchute. K montážam som pridával pva pančuchu naplnenú peletkami alebo drveným boilies, ktoré som prelieval dipom. Obe udice som pokladal v blízkosti brehu na plytšie miesta, no po štyroch vychádzkach to bolo stále bez úspechu. Ale v tak studenej vode a pri takom množstve rybárov som sa ani nečudoval.

V polovici apríla som mal naplánovanú ďalšiu krátku akciu ale tento krát som si privstal, aby som bol ráno čím skôr pri vode. Keďže v skorších ranných hodinách tu bol väčší kľud a minimum ľudí alebo vôbec nikto. Voda už mala nejakých 7 stupňov aj počasie bolo o čosi lepšie v tento deň, žiaden vietor a vytúžene lúče slnka, ktoré pomaly ale isto prehrievali plytšie pobrežné miesta rieky, na ktorých som sa rozhodol loviť ďalej. S jednou udicou som to skúšal znova 18mm nadipované boilies Red Monstrum zatraktívnene malým PVA a s druhým prútom som to zasa skúšal s pop up a montážou Ronnie rig, kde som tak isto pridával malé PVA. Asi po dvoch hodinách od položenia montáži do vody to konečne píplo. Pekná razantná jazda a po ešte krajšej zdolávačke sa mi na podložku podarilo dostať prvého šupíka tejto sezóny, ktorý si zobol 18mm nadipovanú guličku môjho obľúbeného Red Monstrum. Po dlhej zime to bol pekný adrenalín. Po tejto akcii som absolvoval ešte dve ďalšie krátke poobedňajšie vychádzky kde sa mi ešte podaril jeden jalec, ktorému zachutnalo 18mm boilies kriller s 14mm pop up ananás. Prajem Vám krásne strávené chvíle pri vode a nech to pípa. Teraz začína to najkrajšie obdobie roka, kedy sa príroda prebúdza do plnej krásy.

Za MassiveBaits team Slovakia Jakub 🐟🐟

hore