Vsadenie na jednu kartu

Nástrahy a návnady z prvotriednych surovín
Po dvojtýždňovej rybárskej pauze som sa vybral na víkendovú výpravu na miestnu VN. Po predchádzajúcej rybačke, kde som úspešne zachytal na boilies Strawberry Bergamotta a Bolsena Squid, som sa rozhodol túto výpravu všetko vsadiť na “jedinú” nástrahu. Rozhodol som sa pre Marisco.
Boilies, ktoré sa mi zdali ideálne do daných podmienok.
Lovné miesto som si po príchode k vode označil tyčovou bójou a jednorázovo rozkŕmil krmnými boilies. Pod háčik na oba prúty som dal po jednej 18mm guľôčke. K montážam som prihodil po pár kúskov Marisca. Viac som kŕmiť nemienil, už len po zábere a opäť len pár guličiek Marisca okolo nástrahy.
 
Cieľ bol jasný, chytiť kapra nad 13 kg.
Trinásť, zakliata hranica, cez ktorú som sa nevedel dostať posledné dva roky.
Prvý kontakt s rybou prišiel asi po 3 hodinách, bol to lisec niečo cez 8kg. V noci ma zo zohriateho spacáku vytiahol krásny, dlhý šupináč s váhou 10kg.
Potom už mi ryby dopriali kľudný spánok zhruba do 6:00 hodiny rána, kedy som v priebehu 1,5 hodiny nepremenil tri zábery. A vtedy som si uvedomil, že práve tieto ryby mi mohli pomôcť dostať sa cez začarovanú hranicu. Ale aj to sa pri rybačke stáva a preto netreba vešať hlavu. Po úprave montáži som pokračoval ďalej v zvolenej taktike.
 
Zhruba po pol hodinke prišiel opatrný záber, ktorý ma donútil skočiť na čln a vydať sa rybe naproti. Po dvadsiatich minútach súboja som prestal veriť tomu, že sa jedná o kapra. Rybu nie a nie odlepiť od dna a všetky pravidlá boja určovala práve ona. Tvár sa mi opäť rozjasnila po prvom vytiahnutí na hladinu a nádychu, áno bol to kapor. Boj pokračoval ešte pár minút a prvé dojmy naznačovali to, že sa jedná o kapra okolo 20kg.
Žiaľ, “dvacka” sa nekonala, ale cieľ bol splnený. Kapor bez jedinej chybičky krásy, v neskutočnej kondícii s váhou 16,3kg.
Neskôr v poobedných hodinách som zdolal ešte 12,5kg lisca, ktorý taktiež neodolal ovociu mora.
V posledný deň sa so mnou prišli rozlúčiť ešte dvaja menší kapríci a moja úspešná výprava sa skončila.
 
Toto bola moja tretia rybačka s produktami od Massive baits.
Tri rôzne miestne vody a zatiaľ som neodišiel bez zdolanej ryby.
Massive baits ma touto výpravou utvrdilo v tom, že ciele sa dajú plniť. Nehovorím, že to pôjde hneď na prvej výprave, alebo kratšej vychádzke, ale dá sa to. Ide o to zvoliť na danom mieste správnu nástrahu, stačí si len vybrať.
Za Massive baits Bayo
hore