Šírava a môj nový osobák

Nástrahy a návnady z prvotriednych surovín

Tento krát som mal na lov rýb vyhradené 4 dni a 3 noci. S parťákom Mirom sme sa zasa rozhodli navštíviť stredisko Klokočov. Na taktike lovu som oproti minulej rybačke veľa veci nemenil. Ta istá vzdialenosť, pokladanie udíc, zmena nastala v nástrahách, ktoré som našíval pod háčik. Tento krát voľba padla na fialový zázrak Deadly squid s pop up Red crayfish a na druhej udici som používal boilies Orange Snake.

Po prvej noci sme boli bez kontaktu s rybou. V piatok ráno po východe slnka moje udice smerovali na breh kvôli veľkému množstvu rekreantov, člnov a skútrov na vode. Po prvej neúspešnej noci nás čakal dlhý deň bez vyvezených prútov. Ale v poobedňajších hodinách mala nastať zmena počasia, po príchode búrky a silného vetra situácia ako na brehoch, tak aj na vode, čo sa týka rekreantov sa ukľudnila a to bol ten pravý čas pre nás, aby sme mohli pokračovať v love. Po vyvezení našich montáži a vychutnávaní si podvečernej kávy pri západe slnka, pomaly nastávala noc, ktorej sme po zmene počasia dávali veľkú nádej na nejaký záber.

A ten aj prišiel. Prvý záber mal parťák Miro, ktorý nastal asi hodinu po zotmení a vedeli sme, že je dobre. Už len dúfam, že vietor nafúkal ryby k nám. V skorých ranných hodinách dostávam záber ja, zo vzdialenejšej bóje. Po zaseknutí som ešte nevedel čo má čaká. Po asi 20 minútovom boji dostávam rybu do podberáku. Keď som ju vložil do podložky, hneď som vedel, že som pokoril hranicu 10kg ryby zo Šíravy po ktorej som tak veľmi tužil.

Po prebudení parťáka slovami ,,Miro mám nový osobák” na rad prišlo váženie a váha tohto dlháňa bola 14,5kg. Po fotení a pustení ryby za mi rozbehol ďalší prút, na ktorého konci bol kaprík tak odhadom do 4kg ale to už zasa nastal deň a tak museli ísť udice von.

Zasa čakanie na večer. Po celom dni sme sa dočkali. Udice smerovali zasa do vody a pred nami bola posledná noc, ktorá bola asi najlepšia čo sa týka záberov ale jednalo sa skôr o ryby okolo 4kg. Ale parťákovi Mirovi sa podaril jeden krajší kapor okolo 8,5kg. Túto výpravu môžem zhodnotiť ako vydarenú. Prajem Vám všetkým prežiť takéto chvíle. Tak nech to pípa a prajem prijemne strávené chvíle pri vode priatelia.

Za Massive baits Jakub

hore