Lepšia víkendovka

Nástrahy a návnady z prvotriednych surovín

Zdravím priatelia,
po čase sa ozývam opäť z prvého predĺženého víkendu. K vode sme prišli v piatok na obed a rybka začala byť aktívna až k večeru. Prvý 7kg kaprík na Scarlet bol predpríprava na krásneho 15kg šupíka, ktorý prišiel počas fotenia a krásne ma povozil po vode. Zachutili mu dve sólo Strawberry Bergamotty v 18mm priemeroch. Do druhej rána prišli 4 násaďáci a tak som sa rozhodol udice stiahnuť, nech sa v kľude vyspím.

V sobotu prestal fúkať vietor, ostalo teplo a aktivita rýb cez deň bola nulová. Nechcel som špekulovať s popkami a tak som radšej počkal na večer pri dobrom jedle od Katky 😁. Do večera chytáme jedného násaďáka. Prevážam udice, Scarllet ostáva a na druhú udicu skúšam Bio Calanus s popkou Tigers N-But. Po chvíli prichádza prvá jazda na Scarllet. Vyzerá, že ide o krajšiu rybu ale bohužiaľ hrana plná mušlí bola ostrejšia ako môj šok a tak rybu strácam. Do rána sa už nič nedeje a tak som sa aspoň dobre vyspal.

Víkendovku hodnotím kladne o to viac, že ide o našu miestnu vodu a ryba moc aktívna nebola, čo mi potvrdili aj chalani, ktorí chytali vedľa nás. Aj keď som prišiel o krajšiu rybu ale aspoň dve stáli za fotku popri násaďákoch.

Nech sa vám pri vode darí, za tím Massive Baits Rado 😊

hore