Jeseň zahájená

Nástrahy a návnady z prvotriednych surovín

Po poslednej náročnej výprave, kedy sa nám podarilo zdolať len jednu rybu, ktorá fakt stála za to, sme zhodnotili, že je čas vyraziť k vode znova.

Počasie začína pripomínať jeseň. Ranné hmly, v noci niečo málo cez 10 stupňov, silnejší vietor a chladný dážď. To je presne ten čas, kedy pri vode chceme byť. Zaujímavejšia rybka sa začína chytať čoraz častejšie a to sme si nemohli nechať ujsť.

Aby bola výprava zaujímavejšia, dali sme si za cieľ, že počas takmer 5 dňovej výpravy zdoláme 20 kaprov cez 10kg. Vyrazili sme teda v utorok popoludní na Šíravku do konca týždňa. Moja stratégia bola jasná, nabil som kriller na jeden prút a na druhý scarlet, kŕmenie som zalieval Seafood 7. Začal som chytať o pol siedmej a už o pol deviatej som šiel na vodu pre prvú rybu. Scarlet mi dala prvú cieľovú rybu a zdolal som šupíka ktorému chýbalo málo k 15kg.

Na druhý deň som jazdil od rána a doobedu som vydoloval na krillera ďalšieho šupináča z našej cieľovej kategórie. Kým sme ho stihli zdokumentovať znova sa mi rozbehol kriller a doviezol som šupíka, ktorý prekročil 15kg hranicu. Všetko nasvedčovalo tomu, že by sa nám mohlo podariť splniť cieľ, ktorý sme si dali. V noci mal Slavčo ďalšieho šupíka, ktorého sme dokumentovali. Ráno zase ja a potom sa spustil kolotoč, ktorý sme nevedeli zastaviť. Nestíhali sme jesť, vypiť kávu a na telefonovanie nikto z nás ani nepomyslel. Avšak nabiehala nám ryba do 10kg. Večer sme to prekopali a rybka sa nám zastavila, celú noc sme spali relatívne kľudne a ráno sme začali znova jazdiť, no s väčšími časovými rozostupmi.

Počasie sa ale zmenilo. Prestal fúkať vietor a začalo svietiť slnko. Teplota stúpala a ryba na to zareagovala. Počasie pripomínalo skôr leto ako jeseň a to nám vo výsledku veľmi nepomohlo.

Náš cieľ sa nám splniť nepodarilo, no rozhodne nám to nepokazilo náladu J

Výprava bola jedna krása a celý čas sme sa riadili heslom: „Kto nechytá na výpravách s nami, chytá proti nám“ 😉

Nech sa vám pri vode darí a buďte dobrí.

Za CT Brothers a Massive baits

 

Tomi

hore