IBCC 2020

Nástrahy a návnady z prvotriednych surovín

Tohtoročný pretek sa konal pre pandémiu, netradične v októbri. Po splnení všetkých podmienok od organizátorov až po negatívne PCR testy, sme sa dostali na miesto diania preteku. Po registrácii sme si vyžrebovali poradové číslo 214 na žrebovanie a netrpezlivo sme čakali na losovanie lovného miesta. Bolo nám vyžrebované číslo 107 Fonyod v sektore Trakker. Od áut, po lovné miesto, sme mali vyše 200metrov. Túto trasu sme absolvovali nespočetne krát, kým sa nám podarilo úspešne vyložiť všetko z áut.

Nasledovala rutina : stavba táboru, sonarovanie lovných miest, prvý zákrm, vyvezenie prútov. Podvečer totálne zničený zaliezame do bivakov. Prvá ryba nás vyháňa z postelí, už po pár hodinách. V krátkom slede po nej nasledovali ďalšie tri bodované ryby v priebehu noci. Priebežne sme sa nachádzali na skvelom šiestom mieste. Potešujúce pre nás bolo, že už prvú noc sme prekročili 15 kg hranicu. Nasledujúci deň nás ryby nechali dospať prebdenú noc. Zábery prichádzali súčasne so súmrakom, kedy sa miestne kapry chodili kŕmiť na naše lovné miesto.

Nasledujúca noc nám priniesla ďalších 5 bodovaných rýb, s ktorých ani jedna nebola pod hranicou 10kg. Rovnako ako predošlý deň nám zábery ustali s východom slnka.

Naša tretia noc odštartovala 18 kg dvojfarebným lyscom. Po ňom nasledovali 3 bodované ryby. Stále sme si držali priemer 4 bodovaných rýb za noc, čo bolo skvelým prísľubom do ďalších dní. Nasledujúci deň prišla zmena počasia. Rozfúkal sa vietor natoľko, že bola vyhlásená čierna vlajka v našom sektore. Tesne pred zmenou sme urobili ešte dve bodované ryby. Následne sme 14 hodín nemohli ísť na vodu. Vlny zmútili dno do vzdialenosti cca 250m, čo nám pomohlo pripísať naše jediné dve „denné“ ryby.

Nasledujúcu noc sme mali pre nás už štandardne ďalšie 4 ryby, z ktorých jedna prekročila magickú hranicu 20kg. Za zvyšných 20 hodín preteku sme mali ešte jednu bodovanú rybu, čo nám pri celkovej hmotnosti 240,98 kg nachytaných rýb a priemere 10,95 kg vynieslo skvelé 14 miesto v celkovom poradí a tretie miesto v sektore. Úspešnými nástrahami boli GLM, Fatal Attraction a Marisco.

Za tento úspech patrí poďakovanie predovšetkým firme Massive baits za skvelé produkty a všetkým, ktorí nám pomohli či už morálne alebo materiálne.

hore